Inleiding
De 1-daagse herhalingscursus Veiligheid voor Operationeel Leidinggevenden VCA (VOL-VCA) is in de eerste plaats bedoeld voor leidinggevenden zoals voormannen, ploegleiders en ZZP-ers die voor hun werkzaamheden over het VOL-VCA diploma moeten beschikken maar waarvan hun huidige geldigheid dreigt of is verlopen.
Tijdens deze opleiding VOL-VCA leren de deelnemers zich voorbereiden op het aankomende examen, alsmede de bijzondere situaties waarbij de deelnemer de kneepjes nog niet onder de knie heeft.
Met behulp van het VOL VCA cursusboek worden de cursisten door een ervaren instructeur voorbereid op het VOL-VCA examen, dat aan het einde van de cursus afgenomen wordt.
Indien u niet slaagt, dan kunt u kosteloos de opleiding overdoen, echter de examenkosten worden dan later doorberekend.
Doelgroep en toelating
De cursus Veiligheid voor operationeel leidinggevenden VCA is bedoeld voor operationeel leidinggevenden die het VCA-certificaat willen behalen en medewerkers die meer willen weten over veiligheid of zich bezighouden met Arbo-wetgeving.
Doel van de cursus
Na afronding van de cursus Veiligheid voor operationeel leidinggevenden VCA bent u in staat onveilige situaties te herkennen en heeft u inzicht in de te nemen maatregelen. U kunt medewerkers aansturen en aanspreken op aspecten van veilig werken en risico’s inschatten en beperken. U heeft kennis van de middelen en methoden om risico’s te vermijden of te verkleinen.
Dit betekent dat het examen conform het Uitvoeringsbesluit VCA en de erkenningsregeling van ECABO wordt afgenomen. Het examen staat onder toezicht van de Stichting Examenkamer. Geslaagde kandidaten ontvangen het officiële VCA-veiligheidsdiploma en de VCA-pas. Daarmee mogen zij zichzelf voor 10 jaar leidinggevende VCA noemen.
De 1-daagse is de 2e dag van een 2 daagse waarbij proefexamens centraal staan en waarbij veel uitleg gegeven zal worden. Binnen 1 dag alle onderwerpen behandelen is voor elke trainer onmogelijk. Derhalve is onze methode het meest succesvol.
Programma
De cursusdag zelf start om 08:00/08:30 uur. Onder leiding van een ervaren instructeur wordt tot ongeveer 16:00 uur de lesstof behandeld en wordt de deelnemer geheel voorbereid dmv proefexamens. In deze tijd is er natuurlijk de ruimte om uw vragen te stellen of ervaringen te delen. Tussen de middag wordt er gezorgd voor een lunch (€ 15,00) en in de dag is voldoende pauze ingebouwd.
Aansluitend aan de cursus VOL VCA wordt om 16:00 uur het examen afgenomen.
Tijdens de dag worden de volgende onderwerpen behandeld:
Locaties
De cursus VOL-VCA wordt gemiddeld een keer per maand op de HER locatie Amersfoort gegeven. Daarnaast beschikken wij over 20 training locaties voor de VCA in NL. Bij meerdere aanmeldingen kan er een extra dag worden gepland. Voor groepen verzorgen wij ook in-company cursussen.
VCA Trainingslocatie in Nederland
De trainingslocaties in nederland zijn;
- Amersfoort
- Zwolle
- Helmond
- Regio Meppel
- Regio Amsterdam
- Regio Breda
- Regio Etten Leur
- Regio Den Haag
- Regio Haarlem
- Regio Rotterdam
- Regio Almelo
- Regio Enschede
- Regio Arnhem
- Regio Nijmegen
- Regio Den Bosch
- Regio Tilburg
- Regio Zwolle
- Regio Goes
Incompany?
Reiskosten 0,45 ct/km +
Afstand | Reistijd trainer | Prijs |
---|
Tot 40 km | Tot 30 minuten | € 0,00 |
40 km tot 80 km | Tot 60 minuten | € 25,00 |
80 km tot 160 km | Tot 120 minuten | € 50,00 |
160 km of meer | meer dan 2 uur | € 75,00 |
Code95
Code 95
Deze opleiding is door HER Opleidingen gecertificeerd bij het CCV in het kader van de verplichte nascholing voor beroepschauffeurs.
Met de code 95 toont u aan dat u vakbekwaam bent. Code 95 is een aanduiding op het rijbewijs (met een einddatum) die achter een voertuigcategorie is geplaatst. Deze code is verplicht voor het beroepsmatig besturen van een voertuig waarvoor rijbewijs C1(E), C(E), D1(E) of D(E) noodzakelijk is.
Deze code is vijf jaar geldig.
Kosten uitvoeringstoezicht CCV:
€ 24,95 per persoon/per dag, te behalen uren: 7 uur
Kalender
Bijzonderheden
Diploma
Het examen wordt afgenomen door een examenbureau ECABO erkend. Deelnemers die slagen voor dit examen ontvangen het SSVV diploma. Dit diploma is 10 jaar geldig. Een specifieke vooropleiding is niet nodig. Wel moeten de deelnemers begrijpend kunnen lezen.
In-company
Het is eveneens mogelijk om de training bij u aan het bedrijf uit te voeren.
Voordelen incompany trainingen
- Uw medewerkers hoeven de deur niet uit hetgeen een besparing is op de reis kosten.
- Tijdens de training zal de instructeur de training aanpassen aan de huidige werkwijze en hierdoor hebben de deelnemers meer inzicht op het veiliger werken.
- In verhouding minder tijd kwijt aan een training dan op HER Locatie
Code 95
Deze opleiding is door HER Opleidingen gecertificeerd bij het CCV in het kader van de verplichte nascholing voor beroepschauffeurs.
Met de code 95 toont u aan dat u vakbekwaam bent. Code 95 is een aanduiding op het rijbewijs (met een einddatum) die achter een voertuigcategorie is geplaatst. Deze code is verplicht voor het beroepsmatig besturen van een voertuig waarvoor rijbewijs C1(E), C(E), D1(E) of D(E) noodzakelijk is.
Deze code is vijf jaar geldig.
Kosten uitvoeringstoezicht CCV:
€ 24,95 per persoon/per dag, te behalen uren: 7 uur
Lunch
Bij de training is de lunch bij de prijs inbegrepen.
Offerte / Inschrijven
Offerte aanvraagInschrijfformulier