Pagina afdrukken

Veiligheidstraining Terminal Trekker

Inleiding
Het werken met terminal trekkers is niet meer weg te denken bij bedrijfsterminals van overslag- en transportbedrijven, er komen steeds meer goederen die vervoerd, op- en overgeslagen moeten worden. Jaarlijks gebeuren er in Nederland vele ongevallen op bedrijfsterreinen waar met terminaltrekkers worden gewerkt, soms komen daarbij mensen om het leven. De nadruk van deze cursus ligt dan ook op de veiligheidsvoor-schriften, zoals deze door de Arbeidsinspectie zijn geformuleerd.
In deze praktijkgerichte training wordt de theoretische kennis toegepast. Vakbekwame en in de praktijk opgeleide instructeurs zorgen voor een degelijke begeleiding van de cursisten.
Doelgroep en toelating
De cursus is bestemd voor personen met ervaring, en personen die incidenteel ermee werken. De minimumleeftijd van de cursist is 18 jaar.
De cursist is verplicht om tijdens het praktijkgedeelte van de cursus veiligheidsschoenen te dragen. De cursist moet zelf zorgen voor veiligheidsschoenen.
Doel van de cursus
De cursus geeft inzicht in het veilig en efficiënt werken met een  terminal trekker. Tevens het voornamelijk wegwijs maken van het eenvoudig gebruik ervan.
Inhoud van de cursus
Deze cursus van een dag is geheel gericht op de beroepspraktijk. Tijdens de cursus wordt er veel geoefend in praktijksituaties. De theorie die wordt behandeld dient ter ondersteuning van de praktijk-oefeningen.
Tijdens het theoriegedeelte worden de volgende onderwerpen behandeld:
Theorieles
-     Wat is een terminal trekker;
-     ARBO Wet;
-     Controle voor, tijdens en na de werkperiode;
-     Bediening, bedieningsregels en -tips;
-     Veiligheid in relatie tot het dagelijks gebruik.
Praktijkinstructie
-     Bedieningsklaar maken;
-     Dagelijkse controle (voor, tijdens en na de werkzaamheden);
-     Veiligheid.
-     Verkeersregels.
Voor ondernemingen die een op de eigen praktijk toegespitste training prefereren bestaat de mogelijkheid tot maatwerk.
Examen
Aan de cursus is een examen verbonden. De deelnemers ontvangen na afloop van de cursus een HER-certificaat. incl. ARBO Pas
Duur van de opleiding
De opleidingsduur van de cursus is 1 dag, maar ook afhankelijk van de ervaring en voertuigbeheersing van de deelnemer. Dit kan variëren na gelang is afgesproken van 1 dag tot 10 dagen, of te verdelen in gelijke dagdelen. De opleiding kan ook `s avonds verzorgd worden.
Wanneer u meer informatie wenst te ontvangen betreffende deze opleidingen, neem dan contact op met ons kantoor te Amersfoort:
Telefoonnummer: 033 450 6270 of bezoek onze website: http://www.her-opleidingen.nl of mail naar info@her-opleidingen.nl

Meer informatie ontvangen?

Wenst u meer informatie, vul dan onderstaande formulier in en laat ons contact met u opnemen.










    Vul hier uw keuze van informatie in
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.


Permanente koppeling naar dit artikel: http://www.her-opleidingen.nl/opleidingen/logistieke-opleidingen/veiligheidstrainingen-overige/veiligheidstraining-terminal-trekker.html